top of page

לעבור דירה עם חיוך

כיצד למצוא חברת הובלות אמינה ויעילה, שתעניק לכם שקט נפשי ביום המעבר ותבטיח שכל החפצים היקרים לליבכם יגיעו לדירה החדשה בשלמותם

מעבר דירה הוא תהליך מורכב – פיזית ונפשית. אחת המהמורות אותן צריך לעבור בדרך לדירה החדשה היא בחירה של חברת הובלות, ונראה כי כמעט כל אחד מאתנו נתקל בעברו או שמע על שירות לקוי שמספקת חברה כזו או אחרת. כדי להימנע מהפתעות של הרגע האחרון, מומלץ למצוא מבעוד מועד חברת הובלות מקצועית שעובדת  לפי חוזה מסודר וחתום, אשר תבטח את מלוא הריהוט והחפצים האישיים שלכם ותוביל אותם לדירה החדשה במשנה זהירות.


איך בוחרים חברת הובלות?

בדומה לתחומים אחרים, אין כמו התייעצות עם מכרים שעברו דירה לאחרונה, אשר יוכלו לתת לכם המלצות אודות חברות הובלה שהתנהלותן טובה מבחינת שירות, מחיר ומקצועיות. בנוסף, בפורומים העוסקים בהובלת דירות ניתן למצוא המלצות רבות על חברות מקצועיות לצד אזהרות מפני חברות לא אמינות שכדאי להתרחק מהן. התמקדו בחיפוש חברת הובלות המוזכרת לחיוב פעמים רבות ככל האפשר ושהודעות ההמלצה אודותיה מפורטות ככל הניתן.


בדיקת תוקף ביטוח ותעודות

אחת הדרכים לוודא את אמינות חברת ההובלות היא לבדוק את מסמכי העסק: רשיון עסק תקף, רישיון הנהיגה של נהג החברה, רשיונות הרכב המשמש להובלה וכמובן בדיקת פוליסת ביטוח ההובלות. הקפידו לבדוק האם ביטוח ההובלות הוא ביטוח מקיף עבור כל סוגי ההובלות, מה גובה ההשתתפות העצמית, כמה זמן יעבור עד שתקבלו פיצוי אם התרחשה פגיעה ברכושכם ומה קורה אם חברת הביטוח מסרבת לאשר את הפיצוי שמגיע לכם. את הסעיפים הללו רצוי להוסיף לחוזה הנחתם מראש ביניכם לבין חברת ההובלות.

כיצד נקבעת הצעת המחיר?

חברת הובלות שמכבדת את עצמה תשלח נציג אל ביתכם, שיעריך במו עיניו את כמות התכולה וייתן הצעת מחיר בהתאם. בעת ביקורו, הקפידו לציין בפני הנציג את כל הפרטים הלוגיסטיים שעשויים להוסיף על מחיר


ההובלה, כגון:

קיומה של מעלית או לחילופין מספר הקומות בבית הישן והחדש אליו אתם עוברים.מרחק הנסיעה מהבית הישן לבית החדש.האם קיימים קשיי גישה או חנייה בבית הישן או בבית החדש?האם ישנם רהיטים שמצריכים פירוק כדי לצאת מבעד לדלתות או רהיטים שלא ניתנים לפרוק?האם ישנם ארגזים עם תכולה כבדה במיוחד (ספרים למשל)?האם ישנם חפצים או ריהוט שבירים או בעלי ערך רב, שיש לנקוט משנה זהירות בעת העברתם?כשהנציג בביתכם, התעכבו על הפרטים הקטנים והיכנסו לעומק התמחור כדי להימנע מתוספות לא צפויות.תאמו מראש את גובה הטיפ שמקבלים המובילים.


ניסוח חוזה עם חברת ההובלות

לאחר שקיבלתם הצעת מחיר שכוללת את כל הפרטים הנוגעים להובלה, חתמו על חוזה המפרט את כל המידע שסוכם ביניכם לבין חברת ההובלות, כדי שלא יפתיעו אתכם עם תוספות שונות ויצירתיות ש"צצות" ביום ההובלה. בחוזה חשוב לציין את תאריך ושעת ההובלה וסעיף המפרט את גובה הפיצוי במקרה של איחורים מהשעה שנקבעה.


סכמו בכתב את כל הפרטים הנוגעים לתכולת הבית: רשימת הריהוט והחפצים, הערכת כמותהארגזים הנדרשת לכם ואם אתם מעוניינים בשירותים נוספים של החברה כגון סיוע באריזת החפצים לפני המעבר, פריקת הארגזים בבית החדש, פירוק והרכבה של רהיטים.


קביעת תאריך ושעה להובלה

הקפידו לציין בחוזה את התאריך והשעה שקבעתם עם חברת ההובלות. קחו בחשבון כי מחיר ההובלה משתנה בהתאם לתקופה בשנה – משפחות עם ילדים מנצלות את תקופת החופש הגדול כדי לעבור דירה וכך גם סטודנטים שמתחילים או מסיימים את לימודיהם, מה שמקפיץ את המחירים בתקופה זו. לכן, עדיף לבצע את מעבר הדירה בעונות המעבר, בהן הביקוש להובלות נמוך והמחירים נמוכים בהתאם.

בבחירת יום ההובלה העדיפו את אמצע החודש (תחילת חודש וסופו הם ימים עמוסים ויקרים) וכן ימים באמצע השבוע, משום שאז ההובלות זולות יותר. קבעו את ההובלה לשעות הבוקר כדי שהמובילים יגיעו אליכם רעננים וערניים ותוכלו לסיים את המעבר לפני רדת החשיכה.


הכנות ליום ההובלה

ארזו את החפצים לפי החדר אליו הם מיועדים בבית החדש וסמנו את הארגזים בבירור עם מדבקות צבעוניות. באופן זה יוכלו המובילים עם הגיעם להניח את הארגזים בחדר אליו הם מיועדים ולחסוך לכם חיפוש אחר ארגזים אבודים.


ביום המעבר, קחו יום חופש מהעבודה והימנעו מתוכניות לשעות הערב על מנת שתוכלו ללוות ולפקח על המעבר ולוודא שהמובילים נוקטים משנה זהירות בנשיאת הריהוט והארגזים השבירים לבית החדש.

היו מוכנים לעיכובים שאינם תלויים בחברת ההובלות כגון פקקי תנועה, בעיות חנייה או הפסקות חשמל ושמרו על קור רוח גם אם הדברים אינם מתנהלים בדיוק כפי שתיכננתם.


מעבר קל ונעים!

bottom of page